Najčastejšie otázky na DEKORTU... 

 1. Môžem lepiť Dekortu v blízkosti krbu alebo na krbové teleso?

Dekorta je nehorľavá čo sa ale nedá povedať o vyschnutom lepidle. Doporučujeme na krbové teleso alebo v tesnej blízkosti Dekory lepiť na stavebne lepidlo na obkladačky,ktoré sa aplikuje na napenetrovany podklad.

2. Dá sa Dekorta lepit na obkladačky?

Dá s nasledovným postupom.So šmirglom poškrabeme povrch obkladačiek. S lepidlom kleber na obkladačky zatiahneme oovrch obkladaciek,aby sme vyplnili špáry medzi obkladačkami a naniesli tenku vrstvu na povrch obkladačiek.Po vyschnuti nanesieme lepidlo Tapolep a položíme do neho tapetu Dekorta.Po vyschnutí natrieme. Bez vyplnenie špár po natere vzniknu farebné pasy na tapete nad špárami.

3.Čo mám robiť,po nátere Dekorty farbou vychadzaju na povrch flaky z dechtu alebo hrdze???

Skočiť do obchodu a kupiť bezfarebny polyuretanovy lak alebo iny riedený rozpustadlom nie vodou! Tento nariedime cca 1:2 a natrieme tmave škvrny.Po zaschnuti natrieme  alebo postup opakujeme...

4. Môžem lepiť Dekortu na OSB dosky? V interiéri áno pokiaľ sú dosky dostatočne husto šroubovane o podklad a napenetrujeme ich. Môže dojsť totiž k vyhybaniu hrán dosiek pri vlhkom prostredí alebo ich nátere lepidlom.

5.Kolkokrát musím Dekortu natierat farbou?
Záleží od obsahu plnív vo farbe. Farby s vysokým obsahom plniva min.dvakrat,farby riedke trikrát. Dobré skusenosti mame s farbou ESMAL. Prvý nater doporučujeme hustejší druhý az tretí redsi. V prípade ofarbenia dávajte farbu uz do prveho nateru.

6.Môžem dat Dekortu do kupelne ?

Áno.Za podmienky že ju lepíte tapolepom special alebo lepidlom na ťažke tapety s prídavkom husteho Duvilaxu BD20. Druhou podmienkou je ze druhy a treti nater musi byt s disperznou farbou alebo farbou s pridavkom Duvilaxu aby sa dal umývať vodu.

7. Ako ofarbím povrch tehličiek Dekorty?
Doporučujeme pri nátere tehlovej Dekorty ešte do mokrej farby špongiou nanášať mokrú farbu v tmavšom odtieni ako zakladna.Najlepšie je si pripraviť dva tmavšie odtiene a tieto kombinovat.Farba sa rozpíja do podkladovej farby a vznikaju pekné prechody a melírovanie.Je možne natierať aj do suchech povrchu malym gumeným valcom namačaneho do hustej farby. Takto ale ofarbime len povrchy struktúrovanej Dekorty.

 

O nás

Spoločnosť sa venuje výrobe ľahkých fasádnych a dekoračných obkladov Dekobrik a Dekorta. Pod názvom Obifon sa rovnako venuje aj akustickým riešeniam. Viac informácií nájdete na adrese www.obifon.sk

Predaj

OBIFON s.r.o - Jana Bernáthová
Telefón: +421 045 68 57 282
Mobil: 0903 804 096

Kontaktné informácie

Adresa: Železničný rad 14, 96801 Nová Baňa
Otváracie hodiny - Po - Pi = 7:00 - 15:30