250
DEKOBRIK Tehla Rustikal farba Malaga varianta Easy
Sevilla Klasik
DEKOBRIK tehla Rustikal farba Sevilla čierny tmel varianta Easy
DEKOBRIK Tehla Rustikal farba Murcia varianta Mesh
Dekobrik Tehla Rustikal farba Malaga varianta Easy
DEKOBRIK Tehla Rustikal farba Sevilla varianta Mesh
DEKOBRIK Tehla Rustikal farba sevilla varianta Mesh biely tmel
DEKOBRIK Tehla kLASIK farba Malaga varianta Easy sivý tmel
Tehla Rustikal Murcia v kombinacii s Dekortou Art pav
Dekobrik Tehla Klasik farba Sevila varianta Mesh sivý tmel
Dekobrik Tehla

Dekobrik Tehla

Tehlový obklad vo forme plátov na imitácie tehlových a kamenných stien. Používa sa na zvýraznenie jednotlivých stien v interiéri i exteriéri, kde sa vyžaduje vzhľad klasického tehlového muriva. V exteriéri sa obklad používa ako konečná vrstva muriva namiesto omietok pri klasickej výstavbe alebo pri zatepľovaní stavby kontaktným zatepľovacím systémom. Vhodný je najmä na sokle, oplotenia a fasády. Rozmery plátu sú cca 1x0,5m pri hrúbke tehličiek cca 2-4mm podľa typu. Odporúčame vám prezrieť si všetky varianty Dekobrik Tehla a farebné prevedenia, v ktorých sa vyrába. Pre šikovných ponúkame aj návod na montáž.

Opis produktu

Varianta Mesh

mesh-web
Ako podklad má sklenú mriežku perlinku  "mesh".Varianta sa musí pri lepení špárovať tmelom vytlačeným cez mriežku alebo dodatočne pistoľou. Mriežka je na jednej strane formátovaná ,aby bolo možné nadpájať jednotlive listy ku sebe. Tak isto uloženie tehličiek umožňuje spájanie jednotlivých plátov zasunutím do seba . Materiál tehličiek je z polymer maltových zmesí čo zaručuje ich životnosť a dáva im ohybnosť pri vyšších teplotách. Viac informácií nájdete v sekcii Varianty.

Varianta Easy

easy-web
Pre tých,ktorí preferujú čistotu okrajov tehličiek a nemajú čas na pracné špárovanie obkladu sme vyvinuli variantu Easy. Na rozdiel od varianty Mesh sú tehličky nanesené na bielo,sivo a čierno natretej sklovláknine ,ktorá sa lepí do lepidla, takže sa nemusia špárovať! . Viac informácií nájdete v sekcii Varianty.

Pásiky Prestige

prestige-web
Ako doplnok k DEKOBRIKU vo forme plátov a pre domácich majstrov,ktorí majú čas si ukladať jednotlivé pásiky dodávame aj jednotlivé pásky Dekobriku.Tieto nie sú na "perlinke" ale sú voľné .Ich výhodou je možnosť dokladania členitých plôch prípadne zmena špárovania alebo obklady rohov. Pásiky je možné ohýbať a formátovať do rohov. Viac informácií nájdete v sekcii Varianty.

 Vlastnosti jednotlivých variánt

Varianta Pracnosť Čistota tehličiek Rýchlosť montáže Variabilita ukladania
Spotreba tmelu Extrémne aplikácie*
Easy 1 1 1 5 1 5
Mesh 5 4 5 3 4 1
Prestige 3 2 3 1 2 3
Bodovanie funguje ako v škole. Jednotka je najlepšie hodnotenie a päťka je najhoršia. Zlé hodnotenie závisí na porovnaní samotných produktov. V reálnom použití závisí od konkrétnej aplikácie.
* Extrémne podmienky - Plochy extrémne namáhané vodou, nečistotou a mrazom.Doporučenie výrobcu v závislosti od typu obkladu
Tehlový obklad varianta Klasik je pekný aj ako Easy.  Variantu Rustikal ako starú tehlu doporučujeme špárovať. Kamenný obklad robíme len vo variante Mesh. 

nepravidelne ruka rukkk murcia
Spájanie plátov Dekobriku Ohybnosť plátu Dekobrik typy Dekobrik Tehla Rustikal - Farba Murcia - Varianta Mesh
Tvarové varianty tehličiek

KLASIK - okraj tehličiek je rovný a pravidelný imitujúci klasické tehlové murivo v rozmere 235 x 58mm.Povrch tehličiek je relatívne hladký s jemnými vrypmi.
RUSTIKAL - okraj tehličiek je tvarovaný nepravidelne imitujúci staré tehlové murivo.Povrch tehličiek je hrubo tvarovaný .

sevilaklasik sevillarustikal
Povrch oboch typov sa liši v tom,že klasik je hladky s vrypom a rustikal je hrubší členitý imitujúci starú tehlu. Tehla Klasik - Farba Sevila - Varianta Mesh Tehla Rustikal - Farba Sevila - Varianta Mesh

O nás

Spoločnosť sa venuje výrobe ľahkých fasádnych a dekoračných obkladov Dekobrik a Dekorta. Pod názvom Obifon sa rovnako venuje aj akustickým riešeniam. Viac informácií nájdete na adrese www.obifon.sk

Predaj

OBIFON s.r.o - Jana Ondrušíková
Telefón: +421 045 68 57 282
Mobil: 0903 804 096

Kontaktné informácie

Adresa: Železničný rad 14, 96801 Nová Baňa
Otváracie hodiny - Po - Pi = 7:00 - 15:30